
Een eerbetoon aan Messiaen en de muzikale spiritualiteit van Vask
Het Pēteris Vasks Quartet is een bijzonder project dat vier Letse musici samenbrengt voor een tournee door Letland en Europa, ter ere van de 80ste verjaardag van componist Pēteris Vasks in 2026.
Centraal in het Brusselse programma staat Quatuor pour la fin du Temps van Olivier Messiaen - een monumentaal meesterwerk uit de 20e eeuw, geschreven in acht delen en voor het eerst uitgevoerd in 1941 in een krijgsgevangenenkamp.
Deze aangrijpende compositie maakte diepe indruk op Vasks en vormde de inspiratie voor zijn eigen pianotrio Episodi e Canto Perpetuo (1985), eveneens opgebouwd uit acht delen en hier te horen in zijn volledige versie. Als aanvulling op het programma klinkt The Fruit of Silence, een vredesgebed van Vasks in een speciaal arrangement voor kwartet.
De muzikanten:
- Magdanēna Geka - viool
- Kristaps Bergs - cello
- Egīls Sēfers - klarinet
- Iveta Cālīte - piano
Programma:
- Quatuor pour la fin du Temps - Olivier Messiaen
- The Fruite of silence - Pēterisd Vasks
Tarieven:
- Voltarief: €20
- Senioren (65+): €15
- Studenten: €10
- Kinderen (-12 jaar): €5