PrintMail this page

Instrumenten van Toots Thielemans

De Private Stichting Toots Thielemans en zijn weduwe Huguette Thielemans-Tuytschaevers schenken aan het Mim 11 instrumenten waarop Toots (1922-2016) heeft gespeeld. Daaronder bevinden zich- hoe kan het anders - 5 mondharmonica's, maar ook zijn allereerste gitaar, en 2 semi-akoestische oefengitaren, met daarbij de Gibson waarop hij oefende in zijn flat in New York.
Daarnaast is er nog een accordeon van de Brusselse firma van de gebroeders Deveydt waarop Toots speelde als kleine jongen, en een accordeon waarmee hij thuis in Terhulpen graag zijn gezelschap vermaakte. De schenking omvat ook een mooie Belgische voetbas, en enkele leuke memorabilia, waaronder een originele foto van de kleine Jean Thielemans met zijn accordeon en het diploma dat hij als negenjarige behaalde op een accordeonwedstrijd in Brussel.

Momenteel bevinden deze instrumenten zich nog niet in de zalen maar de mondharmonica van Toots kan je er wel bewonderen. Het is de Chromonica Toots' hard bopper (2010). Toots Thielemans bespeelde deze hard bopper in de herfst van 2013 tijdens de laatste concerten van zijn lange carrière. In juni 2014 schonk hij het instrument aan het mim.

 

Media
Images: 
Harmonica, inv. 2017.0019.009
Harmonica, inv. 2017.0019.010
Harmonica, inv. 2017.0019.011
Gitaar, Gibson, inv. 2017.0019.002
Accordeon, Deveydt, inv. 2017.0019.005
Accordeon, Hohner, inv. 2017.0019.006
Voetbas, inv. 2017.0019.001
Hard Bopper, inv. 2014.402
inv. 2017.0019.011